Guest House - Grandma's House

Rated 9.2 in 182 reviews. 8 rooms.

Offering a rooftop terrace and courtyard, Berk is in Sultanahmet, a 2-minute walk from Blue Mosque. It has rooms with free Wi-Fi.

All rooms at Berk Hotel have an en suite bathroom with a hairdryer and bathroom amenities. Superior rooms come with cable TV, balcony and air conditioning.

Guests can enjoy breakfast in the courtyard, which is decorated with traditional pots and souvenirs. During sunset, the rooftop patio offers a romantic setting for a drink.

Many restaurants and cafés are situated just around the corner from Berk Hotel. Grand Bazaar is a 15-minute walk away, while Hagia Sophia can be reached in a 3-minute walk.

Available Rooms

2 guests

Rooms

Adults

Children

Recommended Nearby

A guide to great places near Guest House - Grandma's House

 1. Ayasofya Meydanı

  Milli Görüşcüler Geldi Erbakan Hocam Ümmetin Yanindayiz Cihad Meydanlarindayiz Saadet Partisi Ümmetin Sesi Olmaya Devam Edecek

  157 m from hotel
  Cankurtaran Mh.

 2. Ayasofya Müzesi Padişah Türbeleri

  Dünyanın ilk ibadet yerlerinden biri. burayı defalarca gezsemde ziyaret etmeyi seviyorum .ecdadımız burada yatıyor neticede .ruhlarına fatiha okumadan ayrılmayın :)

  181 m from hotel
  Cankurtaran Mh. Ayasoyfa Meydanı

 3. Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi

  Great place

  229 m from hotel

 4. Ayasofya

  916 yıl kilise, 481 yıl da cami olarak hem Hıristiyanlığa, hem de Müslümanlığa hizmet etmiştir.İlk yapıldığında Büyük Kilise (Megale Ekklesia) denilen yer Fetih’ten sonra ise Ayasofya ismini almıştır!

  233 m from hotel
  Ayasofya Meydanı, Sultanahmet

 5. Topkapı Sarayı Bab-ı Hümayun Kapısı

  Beautiful beautiful

  247 m from hotel
  Cankurtaran Mahallesi

 6. Sultan Ahmet Camii

  Mavi Cami olarakta bilinir. Sultan Birinci Ahmed tarafından MimarSedefkâr Mehmet Ağa'ya yaptırılmıştır.Ayasofya'nın 1934 yılında camiden müzeye dönüştürülmesiyle, İstanbul'un ana camiisi olmuştur!

  249 m from hotel
  Sultan Ahmet Mah. At Meydanı Cad. No:7

 7. Yerebatan Sarnıcı

  İstanbul'da kesinlikle görülmesi geren muhteşem bir mekandır.Sarnıç M.S 542 yılında Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından Büyük Saray'ın su ihtiyacını karşılamak üzere yaptırılmıştır. Gezilmeli!

  308 m from hotel
  Alemdar Mah. Yerebatan Cad. No:1/3

 8. Topkapı Sarayı Bahçesi

  Gelinmeli ve görülmeli

  337 m from hotel
  Sultanahmet

 9. Hafız Mustafa 1864

  Buranin tatlilari bi harika

  359 m from hotel
  Alemdar Mah. Divan Yolu Cad. No:14

 10. Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi

  İnsanlar tarafından henüz keşfedilmemiş. Keşfetmezler inşallah. Çok sakin huzur dolu bir mekan. Hem müze hem kütüphane. O yüzden muhteşem :)

  0.5 km from hotel
  Gülhane Parkı Alay Köşkü

 11. Topkapı Sarayı Müzesi

  15.yy.dan 19.yy.a kadar Osmanlı Padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı, muhteşem mimarisi ve barındırdığı değerler ile İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir!

  0.6 km from hotel
  Cankurtaran

 12. Çengelköy Börekçisi

  Yolunuz duserse es gecmeyin derim , yolunuz dusmezse dusmesini saglayin , karisik melemeninden karadeniz pidesine enfes hersey , fiyatlar ise inwnilmaz uygundu

  0.7 km from hotel
  Kuleli Mah. Halk Cad. No:26 Çengelköy Üsküdar