Hotel SultanHill

Rated 8.8 in 502 reviews. 17 rooms.

Overlooking Blue Mosque and Marmara Sea, Hotel SultanHill offers an outdoor terrace and free WiFi. Housed in a restored Ottoman building, it has traditionally decorated rooms with a cable TV.

All rooms at SultanHill feature Ottoman-style décor and wooden furnishings. Rooms are air-conditioned and equipped with a minibar, safe and a private bathroom with a hairdryer.

A buffet breakfast including cakes, pastries and homemade jams is offered daily. Guests can also benefit from the hotel’s courtyard and relax in a traditional setting.

SultanHill Hotel is only 100 metres from Blue Mosque and less than 400 metres away from Hagia Sophia. Topkapi Palace and the famous Grand Bazaar are also within walking distance.

Available Rooms

2 guests

Rooms

Adults

Children

Recommended Nearby

A guide to great places near Hotel SultanHill

 1. Nostra Casa İstanbul Restaurant

  Ben her seyiyle bu kadar iyi bir mekana daha once hic gelmedim. Yemekler, mezeler, sarap enfes 😊 turgay abiyle muhabbet paha bicilmez

  203 m from hotel

 2. Sultanahmet Meydanı

  Heleki Ramazan ayında orucunu açtıktan sonra böyle çayını içeceksin o güzel ambiyansı hissedeceksin Allaha şükür ediceksin Ruhun açılacak...

  206 m from hotel
  Sultanahmet

 3. Sultan Ahmet Camii

  Mavi Cami olarakta bilinir. Sultan Birinci Ahmed tarafından MimarSedefkâr Mehmet Ağa'ya yaptırılmıştır.Ayasofya'nın 1934 yılında camiden müzeye dönüştürülmesiyle, İstanbul'un ana camiisi olmuştur!

  260 m from hotel
  Sultan Ahmet Mah. At Meydanı Cad. No:7

 4. Sokullu Mehmed Paşa Camii

  Sadrazam Sokollu Mehmet Paşa tarafından Mimar Sinan'a yaptırılan camide; Hacer'ül Esved taşından birkaç parça, üstad tarafından caminin çeşitli yerlerine ustaca yerleştirilmiş. Görülmeye değer..

  283 m from hotel
  Küçük Ayasofya Mah. Şht. Mehmet Paşa Sok. No: 26

 5. Saade Kahvaltı

  Herseyi harıka,lezzet birleşimi,sunum manzara servis cok guzel

  306 m from hotel
  Darüssaade Hotel Sultanahmet

 6. Sultanahmet

  Köfte; Sultanahmet deyince akla camiiden ve turistlerden sonra gelen ilk şeydir belki de. İstanbul'da yaşayıp ya da Sultanahmet'e gidipte orada köfte yememek İstanbul'lular için büyük kayıptır. :)

  342 m from hotel

 7. Şerefiye Sarnıcı

  Yerebatan sarnıcından iyi olduğunu söyleyebilirim atmosferi güzel mutlaka gidin ve görün İranlı sanatçı Ahmet Nejat’ın hat sanatıyla yaptığı tablolar ve altın ve gümüş kaplamalı yaptıkları muhteşem

  368 m from hotel
  Çemberlitaş

 8. Eyfel Cafe

  376 m from hotel
  Binbirdirek Mah. Peykhane Sok.

 9. Hafız Mustafa 1864

  Buranin tatlilari bi harika

  379 m from hotel
  Alemdar Mah. Divan Yolu Cad. No:14

 10. Ayasofya Meydanı

  Milli Görüşcüler Geldi Erbakan Hocam Ümmetin Yanindayiz Cihad Meydanlarindayiz Saadet Partisi Ümmetin Sesi Olmaya Devam Edecek

  432 m from hotel
  Cankurtaran Mh.

 11. Day Day Pastanesi

  Elmalı ve çikolatalı kurabiyelerini, acıbadem kurabiyesini ve tahinli pidesini denedik. Hepsi lezzetli ama favorilerim kesinlikle elmalı kurabiye ve tahinli pide. Ayrıca esnaflık çok güzel. 👏🏻👏🏻

  0.8 km from hotel
  Molla Feneri Mahallesi İskender Boğazı Sokak No:18/2

 12. Topkapı Sarayı Müzesi

  15.yy.dan 19.yy.a kadar Osmanlı Padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı, muhteşem mimarisi ve barındırdığı değerler ile İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir!

  1 km from hotel
  Cankurtaran