Merial Hotel Sultanahmet

Rated 9.0 in 271 reviews. 12 rooms.

Just 150 metres away from Topkapi Palace, merial hotel SULTANAHMET is designed in traditional Ottoman style with a modern touch. It offers free Wi-Fi and air-conditioned rooms with satellite TV.

All rooms feature wooden flooring and stylish décor. Each has a minibar, LCD TV, and a private bathroom with hairdryer.

Guests of Merial can benefit from the 24-hour front desk, as well as room and wake up service. Luggage storage and an elevator are also available.

Hotel Merial is located only 400 metres away from the Grand Bazaar and 200 metres from Gülhane Tram Stop. Atatürk International Airport is 20 km away.

Available Rooms

2 guests

Rooms

Adults

Children

Recommended Nearby

A guide to great places near Merial Hotel Sultanahmet

 1. Ana Kitabevi

  Özellikle sosyal bilimler için ne ararsanız bulabileceğiniz ve Dergah'ın satış merkezi olan mümtaz mekan. Burada kitap okuyabilir, kitapları uygun fiyata bulabilirsiniz. Çalışanların güler yüzü cabası

  130 m from hotel
  Alemdar mah. Molla Fenari sok. No: 18/A

 2. Old Ottoman Cafe & Restaurant

  Очень, очень вкусно. Огромные порции, в том числе у комплиментов от шефа. Кебаб из горшочка потрясающий, и его при вас разобьют на углях

  151 m from hotel
  Sultanahmet

 3. Hafız Mustafa 1864

  Buranin tatlilari bi harika

  188 m from hotel
  Alemdar Mah. Divan Yolu Cad. No:14

 4. Yerebatan Sarnıcı

  İstanbul'da kesinlikle görülmesi geren muhteşem bir mekandır.Sarnıç M.S 542 yılında Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından Büyük Saray'ın su ihtiyacını karşılamak üzere yaptırılmıştır. Gezilmeli!

  188 m from hotel
  Alemdar Mah. Yerebatan Cad. No:1/3

 5. Caferağa Medresesi

  Sen yemek yeme telasindayken, turist kardeslerimizin yudum yudum tarihin ve mekanin tadina varmaya calistigi ama Senin farkina varmayip israrla yemek yedigin aslinda cokk tarihi bir mekan:)

  204 m from hotel
  Caferiye Sok. Soğukkuyu Çıkmazı No:1 Sultanahmet

 6. Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi

  İnsanlar tarafından henüz keşfedilmemiş. Keşfetmezler inşallah. Çok sakin huzur dolu bir mekan. Hem müze hem kütüphane. O yüzden muhteşem :)

  210 m from hotel
  Gülhane Parkı Alay Köşkü

 7. Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi

  İstanbul Ayasofya-i Kebir

  310 m from hotel

 8. Ayasofya Meydanı

  Milli Görüşcüler Geldi Erbakan Hocam Ümmetin Yanindayiz Cihad Meydanlarindayiz Saadet Partisi Ümmetin Sesi Olmaya Devam Edecek

  339 m from hotel
  Cankurtaran Mh.

 9. Sultan Ahmet Camii

  Mavi Cami olarakta bilinir. Sultan Birinci Ahmed tarafından MimarSedefkâr Mehmet Ağa'ya yaptırılmıştır.Ayasofya'nın 1934 yılında camiden müzeye dönüştürülmesiyle, İstanbul'un ana camiisi olmuştur!

  364 m from hotel
  Sultan Ahmet Mah. At Meydanı Cad. No:7

 10. Topkapı Sarayı Bab-ı Hümayun Kapısı

  Beautiful beautiful

  420 m from hotel
  Cankurtaran Mahallesi

 11. Şerefiye Sarnıcı

  Yerebatan sarnıcından iyi olduğunu söyleyebilirim atmosferi güzel mutlaka gidin ve görün İranlı sanatçı Ahmet Nejat’ın hat sanatıyla yaptığı tablolar ve altın ve gümüş kaplamalı yaptıkları muhteşem

  438 m from hotel
  Çemberlitaş

 12. Topkapı Sarayı Müzesi

  15.yy.dan 19.yy.a kadar Osmanlı Padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı, muhteşem mimarisi ve barındırdığı değerler ile İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir!

  0.7 km from hotel
  Cankurtaran