Henna Hotel Istanbul

Rated 9.4 in 865 reviews. 33 rooms. Opened in March 2021.

Boasting a shared lounge, garden and views of garden, Henna Hotel Istanbul is situated in Istanbul, 300 metres from Hagia Sophia. Among the facilities of this property are a restaurant, a 24-hour front desk and room service, along with free WiFi throughout the property. The property is allergy-free and is located 400 metres from Basilica Cistern.

The hotel will provide guests with air-conditioned rooms offering a desk, a kettle, a minibar, a safety deposit box, a flat-screen TV and a private bathroom with a shower. At Henna Hotel Istanbul the rooms have bed linen and towels.

Guests at the accommodation can enjoy a continental or a à la carte breakfast.

Henna Hotel Istanbul offers a terrace. The area is popular for fishing, and bike hire is available at the hotel.

Popular points of interest near Henna Hotel Istanbul include Blue Mosque, Topkapi Palace and Column of Constantine. The nearest airport is Istanbul Sabiha Gokcen International, 30 km from the accommodation, and the property offers a paid airport shuttle service.

Available Rooms

2 guests

Rooms

Adults

Children

Recommended Nearby

A guide to great places near Henna Hotel Istanbul

 1. Ayasofya Meydanı

  Milli Görüşcüler Geldi Erbakan Hocam Ümmetin Yanindayiz Cihad Meydanlarindayiz Saadet Partisi Ümmetin Sesi Olmaya Devam Edecek

  217 m from hotel
  Cankurtaran Mh.

 2. Ayasofya Müzesi Padişah Türbeleri

  Dünyanın ilk ibadet yerlerinden biri. burayı defalarca gezsemde ziyaret etmeyi seviyorum .ecdadımız burada yatıyor neticede .ruhlarına fatiha okumadan ayrılmayın :)

  237 m from hotel
  Cankurtaran Mh. Ayasoyfa Meydanı

 3. Topkapı Sarayı Bab-ı Hümayun Kapısı

  Beautiful beautiful

  276 m from hotel
  Cankurtaran Mahallesi

 4. Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi

  İstanbul Ayasofya-i Kebir

  279 m from hotel

 5. Ayasofya

  916 yıl kilise, 481 yıl da cami olarak hem Hıristiyanlığa, hem de Müslümanlığa hizmet etmiştir.İlk yapıldığında Büyük Kilise (Megale Ekklesia) denilen yer Fetih’ten sonra ise Ayasofya ismini almıştır!

  281 m from hotel
  Ayasofya Meydanı, Sultanahmet

 6. Sultan Ahmet Camii

  Mavi Cami olarakta bilinir. Sultan Birinci Ahmed tarafından MimarSedefkâr Mehmet Ağa'ya yaptırılmıştır.Ayasofya'nın 1934 yılında camiden müzeye dönüştürülmesiyle, İstanbul'un ana camiisi olmuştur!

  289 m from hotel
  Sultan Ahmet Mah. At Meydanı Cad. No:7

 7. Saade Kahvaltı

  Herseyi harıka,lezzet birleşimi,sunum manzara servis cok guzel

  313 m from hotel
  Darüssaade Hotel Sultanahmet

 8. Yerebatan Sarnıcı

  İstanbul'da kesinlikle görülmesi geren muhteşem bir mekandır.Sarnıç M.S 542 yılında Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından Büyük Saray'ın su ihtiyacını karşılamak üzere yaptırılmıştır. Gezilmeli!

  368 m from hotel
  Alemdar Mah. Yerebatan Cad. No:1/3

 9. Sultanahmet Meydanı

  Heleki Ramazan ayında orucunu açtıktan sonra böyle çayını içeceksin o güzel ambiyansı hissedeceksin Allaha şükür ediceksin Ruhun açılacak...

  413 m from hotel
  Sultanahmet

 10. Hafız Mustafa 1864

  Buranin tatlilari bi harika

  419 m from hotel
  Alemdar Mah. Divan Yolu Cad. No:14

 11. Topkapı Sarayı Müzesi

  15.yy.dan 19.yy.a kadar Osmanlı Padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı, muhteşem mimarisi ve barındırdığı değerler ile İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir!

  0.6 km from hotel
  Cankurtaran

 12. Day Day Pastanesi

  Elmalı ve çikolatalı kurabiyelerini, acıbadem kurabiyesini ve tahinli pidesini denedik. Hepsi lezzetli ama favorilerim kesinlikle elmalı kurabiye ve tahinli pide. Ayrıca esnaflık çok güzel. 👏🏻👏🏻

  1.2 km from hotel
  Molla Feneri Mahallesi İskender Boğazı Sokak No:18/2