Armagrandi Spina Hotel-Special Category

Rated 8.6 in 498 reviews. 32 rooms.

Armagrandi Spina is a converted 19th century house featuring a striking wooden exterior with ornate Ottoman and Byzantine style architecture and interior decoration.

This special class hotel offers a prime location between the Blue Mosque and the Hagia Sophia in Sultanahmet. There is a free wireless internet hotspot available at Armagrandi Spina Hotel.

This renovated hotel is housed in a 19th-century town house. Armagrandi Spina offers fine examples of Ottoman and Byzantine architecture.

Rooms are appointed with handmade furnishings and decorated in modern style. They are comfortably furnished and have a refrigerator, satellite TV and a work desk.

Filarmoni Restaurant is situated on the rooftop terrace and has spectacular views of the Marmara Sea, the Blue Mosque and the Hagia Sophia.

Available Rooms

2 guests

Rooms

Adults

Children

Recommended Nearby

A guide to great places near Armagrandi Spina Hotel-Special Category

 1. Sultan Ahmet Camii

  Mavi Cami olarakta bilinir. Sultan Birinci Ahmed tarafından MimarSedefkâr Mehmet Ağa'ya yaptırılmıştır.Ayasofya'nın 1934 yılında camiden müzeye dönüştürülmesiyle, İstanbul'un ana camiisi olmuştur!

  154 m from hotel
  Sultan Ahmet Mah. At Meydanı Cad. No:7

 2. Ayasofya Meydanı

  Milli Görüşcüler Geldi Erbakan Hocam Ümmetin Yanindayiz Cihad Meydanlarindayiz Saadet Partisi Ümmetin Sesi Olmaya Devam Edecek

  166 m from hotel
  Cankurtaran Mh.

 3. Ayasofya Müzesi Padişah Türbeleri

  Dünyanın ilk ibadet yerlerinden biri. burayı defalarca gezsemde ziyaret etmeyi seviyorum .ecdadımız burada yatıyor neticede .ruhlarına fatiha okumadan ayrılmayın :)

  215 m from hotel
  Cankurtaran Mh. Ayasoyfa Meydanı

 4. Sultanahmet Meydanı

  Heleki Ramazan ayında orucunu açtıktan sonra böyle çayını içeceksin o güzel ambiyansı hissedeceksin Allaha şükür ediceksin Ruhun açılacak...

  262 m from hotel
  Sultanahmet

 5. Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi

  Ayasofya'yı dolduran cemaat

  276 m from hotel

 6. Ayasofya

  916 yıl kilise, 481 yıl da cami olarak hem Hıristiyanlığa, hem de Müslümanlığa hizmet etmiştir.İlk yapıldığında Büyük Kilise (Megale Ekklesia) denilen yer Fetih’ten sonra ise Ayasofya ismini almıştır!

  287 m from hotel
  Ayasofya Meydanı, Sultanahmet

 7. Yerebatan Sarnıcı

  İstanbul'da kesinlikle görülmesi geren muhteşem bir mekandır.Sarnıç M.S 542 yılında Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından Büyük Saray'ın su ihtiyacını karşılamak üzere yaptırılmıştır. Gezilmeli!

  293 m from hotel
  Alemdar Mah. Yerebatan Cad. No:1/3

 8. Hafız Mustafa 1864

  Buranin tatlilari bi harika

  307 m from hotel
  Alemdar Mah. Divan Yolu Cad. No:14

 9. Topkapı Sarayı Bab-ı Hümayun Kapısı

  Beautiful beautiful

  338 m from hotel
  Cankurtaran Mahallesi

 10. Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi

  İnsanlar tarafından henüz keşfedilmemiş. Keşfetmezler inşallah. Çok sakin huzur dolu bir mekan. Hem müze hem kütüphane. O yüzden muhteşem :)

  0.6 km from hotel
  Gülhane Parkı Alay Köşkü

 11. Çengelköy Börekçisi

  Yolunuz duserse es gecmeyin derim , yolunuz dusmezse dusmesini saglayin , karisik melemeninden karadeniz pidesine enfes hersey , fiyatlar ise inwnilmaz uygundu

  0.7 km from hotel
  Kuleli Mah. Halk Cad. No:26 Çengelköy Üsküdar

 12. Day Day Pastanesi

  Elmalı ve çikolatalı kurabiyelerini, acıbadem kurabiyesini ve tahinli pidesini denedik. Hepsi lezzetli ama favorilerim kesinlikle elmalı kurabiye ve tahinli pide. Ayrıca esnaflık çok güzel. 👏🏻👏🏻

  1 km from hotel
  Molla Feneri Mahallesi İskender Boğazı Sokak No:18/2