Seven Hills Hotel - Special Category

Rated 8.9 in 246 reviews. 14 rooms.

Seven Hills Hotel features a delightful rooftop terrace with views over the Topkapi Palace, Hagia Sophia and the Blue Mosque. It is ideally located just 300 metres from the Marmara Sea.

Delicious dishes are served in the restaurant. You can enjoy Turkish cuisine on the terrace, while admiring the beautiful views. Specialities include fresh fish. Cocktails are provided by the hotel's bar.

The classic Ottoman style of the rooms blends traditional rugs and hardwood floors with modern, oak-wood furnishings. Each air-conditioned room has a minibar, satellite TV and free Wi-Fi.

Guests at the Seven Hills can relax in its hot tub. To help visitors organise their stay, there are also a tour desk and a car rental service.

The hotel is situated 1.5 km from the Grand Bazaar. Old Istanbul‘s shopping, dining and entertainment districts are only a minute walk from the hotel. Istanbul Airport is within 54 km.

Available Rooms

2 guests

Rooms

Adults

Children

Recommended Nearby

A guide to great places near Seven Hills Hotel - Special Category

 1. Ayasofya Meydanı

  Milli Görüşcüler Geldi Erbakan Hocam Ümmetin Yanindayiz Cihad Meydanlarindayiz Saadet Partisi Ümmetin Sesi Olmaya Devam Edecek

  119 m from hotel
  Cankurtaran Mh.

 2. Ayasofya Müzesi Padişah Türbeleri

  Dünyanın ilk ibadet yerlerinden biri. burayı defalarca gezsemde ziyaret etmeyi seviyorum .ecdadımız burada yatıyor neticede .ruhlarına fatiha okumadan ayrılmayın :)

  157 m from hotel
  Cankurtaran Mh. Ayasoyfa Meydanı

 3. Sultan Ahmet Camii

  Mavi Cami olarakta bilinir. Sultan Birinci Ahmed tarafından MimarSedefkâr Mehmet Ağa'ya yaptırılmıştır.Ayasofya'nın 1934 yılında camiden müzeye dönüştürülmesiyle, İstanbul'un ana camiisi olmuştur!

  191 m from hotel
  Sultan Ahmet Mah. At Meydanı Cad. No:7

 4. Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi

  İstanbul Ayasofya-i Kebir

  213 m from hotel

 5. Ayasofya

  916 yıl kilise, 481 yıl da cami olarak hem Hıristiyanlığa, hem de Müslümanlığa hizmet etmiştir.İlk yapıldığında Büyük Kilise (Megale Ekklesia) denilen yer Fetih’ten sonra ise Ayasofya ismini almıştır!

  222 m from hotel
  Ayasofya Meydanı, Sultanahmet

 6. Topkapı Sarayı Bab-ı Hümayun Kapısı

  Beautiful beautiful

  262 m from hotel
  Cankurtaran Mahallesi

 7. Yerebatan Sarnıcı

  İstanbul'da kesinlikle görülmesi geren muhteşem bir mekandır.Sarnıç M.S 542 yılında Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından Büyük Saray'ın su ihtiyacını karşılamak üzere yaptırılmıştır. Gezilmeli!

  267 m from hotel
  Alemdar Mah. Yerebatan Cad. No:1/3

 8. Sultanahmet Meydanı

  Heleki Ramazan ayında orucunu açtıktan sonra böyle çayını içeceksin o güzel ambiyansı hissedeceksin Allaha şükür ediceksin Ruhun açılacak...

  306 m from hotel
  Sultanahmet

 9. Hafız Mustafa 1864

  Buranin tatlilari bi harika

  307 m from hotel
  Alemdar Mah. Divan Yolu Cad. No:14

 10. Caferağa Medresesi

  Sen yemek yeme telasindayken, turist kardeslerimizin yudum yudum tarihin ve mekanin tadina varmaya calistigi ama Senin farkina varmayip israrla yemek yedigin aslinda cokk tarihi bir mekan:)

  358 m from hotel
  Caferiye Sok. Soğukkuyu Çıkmazı No:1 Sultanahmet

 11. Topkapı Sarayı Müzesi

  15.yy.dan 19.yy.a kadar Osmanlı Padişahlarının yaşadığı Topkapı Sarayı, muhteşem mimarisi ve barındırdığı değerler ile İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir!

  0.6 km from hotel
  Cankurtaran

 12. Day Day Pastanesi

  Elmalı ve çikolatalı kurabiyelerini, acıbadem kurabiyesini ve tahinli pidesini denedik. Hepsi lezzetli ama favorilerim kesinlikle elmalı kurabiye ve tahinli pide. Ayrıca esnaflık çok güzel. 👏🏻👏🏻

  1 km from hotel
  Molla Feneri Mahallesi İskender Boğazı Sokak No:18/2